Skocz do zawartości

Zdjęcie

Poste restante - niekompetencja poczty


 • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
5 odpowiedzi na ten temat

#1 Megan1985

Megan1985

  Nowy

 • Użytkownik
 • 2 postów

Napisany 14 sierpień 2010 - 06:43

Witam!
Jestem tutaj nowa. Mam do was pytanie odnośnie wysyłki w formie POSTE RESTANTE. Nie chcę wiedzieć co to jest, gdyż właśnie takie zamówienie złożyłam. Ale może pokrótce opiszę co mi się przytrafiło. Otóż, dn. 09.08.2010 zamówiłam feromony. Jeszcze w tym samym dniu zostały one wysłane pocztą. Zgłosiłam się po paczkę 11.08.2010 po południu, ale niby nic dla mnie nie było. Drugi raz poszłam 13.08.2010 i znowu nic. Więc skontaktowałam się z feromony.pl. Pani Justyna odpisała mi, że dzwoniła na pocztę i przesyłka czeka tam na mnie od 10.08. Trzeci raz na pocztę udałam się 14.08.2010, a tam ta sama pani z jakimś dziwnym uśmieszkiem mówi mi, że nic nie ma. Czy jest możliwe, aby ktoś otworzył paczkę i teraz wciskają mi kit, że nic jeszcze nie przyszło? Biorę jeszcze pod uwagę taką ewentualność, że mogła trafić do którejś z filii poczty w mieście przy rozdzielaniu korespondencji, ale znowu nie ma ich tak wiele, bo tylko dwie. Poza tym podałam adres poczty głównej i cały czas tam się pytam o przesyłkę.

edit

Czy ktoś z was miał podobne problemy z POSTE RESTANTE? Czy do kogoś paczka nie dotarła? A co jeśli ona jest na tej poczcie, ale jeśli nie zostanie mi wydana w ciągu 14 dni roboczych zostanie odesłana do nadawcy. Będzie to przedziwna sytuacja, gdyż zgłaszam się po nią niemal codziennie, a tu nic. Zaczyna mnie to wkurzać, gdyż w końcu okaże się, że wróci do feromony.pl i wyjdzie na to, że w ogóle nie zamierzałam jej odebrać. I wciąż pozostaje problem, czy była przez kogoś otwierana, czy też nie. Jeśli tak to ani ja nie otrzymam przesyłki, ani nie nastąpi zwrot do nadawcy. Jak wówczas udowodnię, że w ogóle jej nie otrzymałam? Wprawdzie jest to dopiero mój drugi zakup na tej stronie, ale nie mam najmniejszych zastrzeżeń co do uczciwości firmy. Natomiast jeśli chodzi o pocztę to raczej niczego za jej pośrednictwem nie zamówię. Chyba, że będzie to przesyłka za potwierdzeniem odbioru. Proszę o odpowiedzi!

#2 traq

traq

  Uzależniony

 • Użytkownik
 • 574 postów
 • Sprawdzone:Pheromax, NPA, BTB, The Edge, Love&Desire, Pheromone essence, P6

Napisany 15 sierpień 2010 - 08:18

Nigdy nic w ten sposób nie wysyłałem, ale może przy wysyłaniu dostaje się numer paczki? Możesz spróbować napisać na kontakt@feromony.pl, zapewne Ci go podadzą, wtedy najlepiej zadzwoń na pocztę, żeby codziennie nie biegać.

#3 Free_stYle

Free_stYle

  Doświadczony

 • Użytkownik
 • 28 postów
 • Sprawdzone:Pheromax 0/10 # NPA 5/10 # BTB 6/10 # NPA + BTB 7/10 ! WERDYKT: za tą cenę efekt do d...

Napisany 16 sierpień 2010 - 09:46

z wikipedii
Poste restante – sposób wysyłki polegający na dostarczeniu przesyłki pod adres dowolnego urzędu pocztowego, wygodny dla odbiorcy, zamiast pod jego adres. Nie musi to być urząd "właściwy" miejscu zamieszkania, nie musi to być nawet urząd w miejscowości, w której mieszka. Może to być też przesyłka na hasło, bez imienia i nazwiska adresata (Poczta Polska przyjmuje na poste restante jedynie przesyłki lub przekazy pocztowe z naniesionym imieniem i nazwiskiem lub, w przypadku firm, pełną nazwą adresata).

Adresat, spodziewając się przesyłki udaje się na pocztę w celu jej odebrania. Przesyłki te nie są awizowane.

Przesyłka czeka na adresata przez 14 dni, po czym w razie nieodebrania jest zwracana do nadawcy (jeśli nie ma adresu nadawcy, traktowana jest jak niedoręczalna i dostarczana do Urzędu Przesyłek Niedoręczalnych w Urzędzie Pocztowym).

myślę że powinnaś iść do... kierownika poczty i zgłosić problem
jeśli paczka została przejęta przez pracownika...
najprawdopodobniej jest to najzwyklejsza kradzież połączona z naruszeniem prywatności korespondencji chociaż nie wiem...
jakie rozwiązania prawne w tej sytuacji mogły by tu pomóc
darmowa porada u radcy prawnego nie zaszkodzi

#4 traq

traq

  Uzależniony

 • Użytkownik
 • 574 postów
 • Sprawdzone:Pheromax, NPA, BTB, The Edge, Love&Desire, Pheromone essence, P6

Napisany 16 sierpień 2010 - 09:38

Hola hola... poczta na 2 tygodnie na dostarczenie listu, więc przed podjęciem kroków prawnych najlepiej poczekać jeszcze tydzień. Jeśli nie dojdzie to zawiadomić pracowników sklepu, a oni rozpoczną procedurę reklamacyjną.. no niestety na nią też trzeba poczekać...

#5 Kruk

Kruk

  Uzależniony

 • Użytkownik
 • 324 postów
 • Sprawdzone:BTB, The Edge, NPA, Pheromax, Chikara, Perception

Napisany 18 sierpień 2010 - 06:46

Zawsze kupuję w trybie poste restante i nigdy jeszcze problemów takich nie miałem... Kupując w ten sposób musisz podać adres urzędu pocztowego, a nie swój domowy - na pewno tak właśnie zrobiłaś? Jeśli podałaś domowy to być może paczka poszła do innego urzędu pocztowego w Twoim mieście... Najlepiej zapytaj feromony.pl na jaki adres posłali paczke
Prywatny ranking feromonów:
1. BTB + PHX
2. Chikara
3. BTB

#6 Megan1985

Megan1985

  Nowy

 • Użytkownik
 • 2 postów

Napisany 20 sierpień 2010 - 01:57

Dziękuję za odzew. Przedwczoraj (18.08.) odebrałam paczkę. Nie wiem dlaczego tyle czasu szła. Trzykrotne odejście od okienka z kwitkiem + jakieś dziwne spojrzenia pani wywołały u mnie pewne obawy, ale wszystko jest porządku. Przesyłka była nienaruszona, więc nie może być mowy o jakimkolwiek otwarciu jej przez osoby trzecie.
0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników