Skocz do zawartości

Zdjęcie

L jak lubrykacja


  • Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
Brak odpowiedzi na ten temat

#1 ferum

ferum

    Administrator

  • Administrator
  • 401 postów

Napisany 18 kwiecień 2008 - 12:12

ŹRÓDŁO: Super Express z dnia 2007-09-14 (numer 215), Strona: 18-19 (wydarzenia)

W kilku ośrodkach na świecie trwają badania nad wykorzystaniem feromonów, czyli substancji zapachowych o wabiącym charakterze, tzw. nośników pożądania.

Jest to dokładne tłumaczenie z łaciny (lubricatio), gdyż w języku polskim nie znaleziono właściwego odpowiednika dla tego zjawiska. Określenia "miłosne płyny", "naoliwienie", "mokra pochwa" czy może najlepiej - "miłosny nektar", jakoś nie mogą się przyjąć, zresztą nie do końca oddają istotę zjawiska.

To głównie dzięki lubrykacji jest możliwe bezbolesne odbycie stosunku, gdyż zwilżenie ścian pochwy ułatwia ruchy frykcyjne i sprawia, że nie dochodzi do otarć. Poza tym lubrykacja jest bardzo czułym testem podniecenia seksualnego u kobiet. Kobieta, która nie ma ochoty na seks albo jest niewystarczająco na to przygotowana (rozbudzona), może pozostawać sucha.

Miłosne płyny zwykle pojawiają się po 10-30 sekundach od momentu rozpoczęcia pobudzania seksualnego, w wyniku działania rozmaitych bodźców. Czasami wystarczy wyobraźnia, żeby się pojawiły. A pojawiają się w różnej objętości, o różnym zapachu i konsystencji. Na ich skład ma wpływ stan zdrowia kobiety, jej temperament, stosunek do partnera.

Całkowity brak lubrykacji może świadczyć o zaburzeniach hormonalnych, schorzeniach ginekologicznych i innych chorobach. W takich przypadkach nie pomogą nawet najbardziej wymyślne formy stymulacji seksualnej.

Zaburzenia lubrykacji należy leczyć - albo poprzez leczenie podstawowej choroby, albo poprzez terapię związku partnerskiego. Przy okazjonalnym braku lubrykacji albo by zwiększyć jej nasilenie, można sięgnąć po preparaty nawilżające, dostępne w aptekach i sex shopach.
Czy wiesz, że...
Feromony pomogą w doborze partnera

Substancje te są naturalnie wydzielane przez obie płcie, w różnym stopniu. Zwykle jest tak, że im wyższy poziom atrakcyjności erotycznej i temperamentu, tym wyższy poziom feromonów, co zresztą działa w obie strony.

Naukowcom udało się już stworzyć wiele rodzajów syntetycznych feromonów, które są wykorzystywane m.in. w kosmetykach. A być może już niedługo sięgną po nie ci, którzy chcą zerwać z samotnością. Stanie się to możliwe dzięki substancjom, nazwanym roboczo "magnesem udanego związku". Specjalnie spreparowane feromony mają nie tylko przyciągać, ale i sprawią, że partner nie zechce odejść. Nawet gdy feromony stracą swą moc.

Zanim napiszesz, przeczytaj: WIELKIE FAQ FEROMONÓW
Nie wiesz, który produkt wybrać? Zobacz: GAMA PRODUKTÓW FEROMONOWYCH

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników