Skocz do zawartości

Feromony a małe dzieci - szkodliwe dla zdrowia ?


doktorsky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem nowym użytkownikiem i próbuję znaleźć informacje jak feromony mogą oddziaływać na małe dzieci. Szukałem już poprzez szukajkę ale bez rezultatu.

Mam pewne obawy, że stosowanie feromonów w otoczeniu małych dzieci może źle na nie wpływać, ale może się mylę...

Prosiłbym o odpowiedź kogoś, kto naprawdę wie jaki wpływ mają one na dzieci, szczególnie te najmniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie stosujesz feromony dokładnie?

Co do tematu...

Chodzi głównie o zachowanie dziecka, np: czy staje się nadpobudliwe, senne, częściej się złości, mdłości itp

 

Dwuletnie dziecko nie odpowie, że to śmierdzi, czy przeszkadza. Dlatego interesuje mnie to jaki wpływ (ewentualnie) mogą mieć feromony na prawidłowy rozwój dziecka, albo jaki wpływ ich stosowania będzie w przyszłości.

 

Na tym etapie wiedzy, nie wierzę że nie ma to znaczenia, bo jeśli feromony oddziałują na ludzi, to także na dzieci, których zmysł powonienia jest o wiele bardziej wrażliwszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie stosujesz feromony dokładnie?

 

Masz je obok mojego nicka - stosuję wszystkie w zależności od sytuacji oraz dnia jaki spodziewam się mieć :)

 

Dwuletnie dziecko nie odpowie, że to śmierdzi, czy przeszkadza. Dlatego interesuje mnie to jaki wpływ (ewentualnie) mogą mieć feromony na prawidłowy rozwój dziecka, albo jaki wpływ ich stosowania będzie w przyszłości.

 

Na tym etapie wiedzy, nie wierzę że nie ma to znaczenia, bo jeśli feromony oddziałują na ludzi, to także na dzieci, których zmysł powonienia jest o wiele bardziej wrażliwszy.

 

Stosując fero czy też nie stosując, dziecko i tak będzie miało różne nastroje. Każdy człowiek tak ma, także nie przypisywałbym objawów feromonom.

 

Moja mała jest generalnie pogodnym dzieckiem i nie mam problemów. Pewnie na nią też oddziałują, jednak nie zaobserwowałem u niej negatywnych objawów bo z pewnością przestałbym je stosować.

 

Jeżeli masz obawy to poprostu nie używaj i będziesz miał problem z głowy lub kup i sam sprawdź czy coś jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym raczej dowiedzieć się, czy przeprowadzono jakieś badania na ten temat, aby pogłębić swoją wiedzę w tym zakresie.

 

Interesuje mnie, jaki wpływ na dziecko będą mieć feromony, gdy będą w wieku dojrzewania jak i w okresie późniejszym. Czy pojawiają się zmiany w mózgu, jaki mają wpływ na gospodarkę hormonalną dziecka itp.

 

Ewentualne skutki, mogłyby (lub nie) pojawić się w dopiero w przyszłości... - nie interesuje cię to, jako ojca?

 

Na razie, tak jak mówisz, to jest to jak eksperymentowanie na swoim dziecku.

 

A ja chciałbym konkrety, wyniki badań etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Interesuje mnie, jaki wpływ na dziecko będą mieć feromony, gdy będą w wieku dojrzewania jak i w okresie późniejszym. Czy pojawiają się zmiany w mózgu, jaki mają wpływ na gospodarkę hormonalną dziecka itp.

 

Takie rzeczy to tylko w erze :)

 

Powiedz mi, do czego mają Ci służyć feromony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tym się zgodzę, jak byłem w erze często miałem mdłości, musiałem odstawić :D

 

Tak wiem, może szukam dziury w całym, ale ja po prostu chcę to wiedzieć...

Fero chciałbym spróbować do uwodzenia, myślę że phx spróbuje najpierw od mikroskopijnych dawek i w górę, a potem ewentualnie dołączę npa i też od mikroskopijnych dawek w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieją badania, które sprawdzały wpływ naturalnych feromonów na kontakt matki z dzieckiem. Nie istnieją jednak badania, które mówiłyby konkretnie o odbiorze feromonów dorosłych ludzi przez dzieci.

 

Doświadczenie pokazuje, że dzieci pozytywnie reagują na feromony. Szeroko się uśmiechają. Wyczuwają feromony, które przekazują im informację, że jesteś przyjaznym i dobrym człowiekiem, któremu mogą zaufać.

Trzeba pamiętać, że feromony to naturalny zapach kobiety i mężczyzny. Natomiast, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, nie stosuj ich w domu.

 

W badaniu z 2011r. (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12859121) zaobserwowano jedynie, że dzieci nie są w stanie wyczuć zapachu męskiego potu. Można więc podejrzewać, że również nie wyczuwają świadomie feromonów (które są częścią wydzielin człowieka). Seksualność u ludzi pojawia się dopiero w późniejszym wieku, więc ich wyczuwanie na wcześniejszym etapie nie jest potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z forum, prosimy zaakceptować następującą politykę cookie oraz regulamin: Polityka prywatności