Skocz do zawartości

Tajemnica pożądania


ferum

Rekomendowane odpowiedzi

http://chcebycpiekna.pl/artykul/102/tajemnica_pozadania/1

 

Tajemnica pożądania

 

Marzysz o przystojnym brunecie, a nagle widok przeciętnego blondyna zwala cię z nóg? Świat przestaje się liczyć, a ty czujesz, jak robi ci się ciepło. Zamiast kolan masz watę... serce zaczyna bić dwa razy szybciej... i zasycha w ustach... Miłość od pierwszego wejrzenia? Nie - chemia i tajemnicza moc feromonów.

 

Nieprzypadkowo wybierasz w pustym autobusie miejsce, na którym wcześniej siedział mężczyzna. Działasz instynktownie, ale tak naprawdę, to wpływ feromonów. Dzięki nim w grupie podobnych do siebie facetów, którym na dodatek daleko do wymarzonego przez ciebie ideału, wybierasz tego jednego.

 

 

 

czysta chemia

Ciało każdego człowieka wraz z potem produkuje substancje chemiczne o niesamowitej mocy czyli feromony. Nie każdy jednak wytwarza ich taką samą ilość - tłumaczy to przypadki powodzenia mniej atrakcyjnej kobiety wśród mężczyzn.

co sprawia,

że dwie

kobiety

zupełnie

inaczej

reagują na jednego mężczyznę?Cała tajemnica tkwi w proporcjach wytwarzanych feromonów i potrzebach, zarówno kobiet jak i mężczyzn.

Sprawa byłaby prosta, gdyby istniał tylko jeden feromon. Tymczasem naukowcy wyróżnili ich już kilka, a każdy wywołuje inne uczucia.

 

Androstenol to silnie działająca substancja wywołująca wrażenie młodzieńczej witalności. Nic więc dziwnego, że naturalnie człowiek wytwarza największe jej ilości w okresie dojrzewania.

 

Androstenon to feromon produkowany głównie przez organizmy dominujących, silnych, a nawet agresywnych mężczyzn. Działa zniewalająco na kobiety.

 

Podobnie wpływa androsteron - najbardziej popularny feromon. Roztacza aurę poczucia bezpieczeństwa. Sprawia, że wyróżniasz się z tłumu. Nic więc dziwnego, że szczególnie kobiety tak pozytywnie na niego reagują.

 

Damską bronią jest nie sex appeal, a androstadienon. Feromon, który mocno oddziałuje na mózg mężczyzny, sprawia, że panowie pod jego wpływem stają się czuli i uważni.

 

jesteś moją amfetaminąFeromony w miłosnej grze odgrywają bardzo ważną rolę. Decydującą o tym, czy w ogóle zainteresujemy się drugą osobą.

Zaraz po nich zjawia się fenyloetyloamina - hormon namiętności i... zakochania!

 

podczas stosunku

rośnie

poziom oksytocyny, odpowiedzialnej za przywiązanie!I znów nie urok partnera, tylko chemia sprawia, że jesteśmy zauroczeni i zapominamy o całym świecie. Hormon przypomina nieco działanie amfetaminy. Tak jak ona uzależnia. Poziom fenyloetyloaminy zwykle spada po około 2 latach związku. Wtedy gubimy różowe okulary, przez które do tej pory widzieliśmy partnera. Zaczynają się kryzysy i kłótnie.

 

Na szczęście bywa też tak, że stan zakochania przeradza się w prawdziwą miłość, a w mózgu wytwarzają się endorfiny odpowiedzialne za uczucie szczęścia. Działają one jak morfina - uspokajają i łagodzą. Seks również w całej grze chemicznej odgrywa ważną rolę. W czasie stosunku wzrasta bowiem poziom oksytocyny, odpowiedzialnej za przywiązanie!

 

chemiczny wabik

W dzisiejszym świecie działanie feromonów jest ograniczone. Codzienna higiena i stosowanie pachnących kosmetyków zabija naturalny zapach. Na szczęście nie niszczą go całkowicie.

 

Przy doborze partnera używamy poza instynktem także i zdrowego rozsądku. Gdy dodamy do tego wiedzę o feromonach i ich działaniu, mamy recepte na zwycięstwo w miłosnej grze. Wiele firm produkuje nawet feromony w małych buteleczkach i sprzedaje je jako najskuteczniejszy afrodyzjak. Czy zadziałają na płeć przeciwną? Być może. Z pewnością jednak zadziałają na twoje poczucie własnej wartości.

 

Anna Sajnog

http://chcebycpiekna.pl/artykul/102/tajemnica_pozadania/1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

o i ostatnie zdanie jest zdecydowanie najlepsze :wink:

poza tym działania oksytocyny nie porównałbym do amfetaminy 8)

to zbyt daleko idace porównanie.

 

fenyloetyloamina, rzeczywiście działa podobnie, choc o niebo lepiej, niż psychedryna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

to jak mam patrzeć na to: każdy człowiek ma inny zapach feromonowy czy nie ?

czy jesteśmy skazani na tego kto aktualnie wydziela więcej feromonów ?

w czym jest różnica (jeżeli jest) feromonowania (wydzielania feromonów) ?

czy feromony są "tym czymś" co łączy osoby ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z forum, prosimy zaakceptować następującą politykę cookie oraz regulamin: Polityka prywatności