Skocz do zawartości

odleglość


Rekomendowane odpowiedzi

nigdzie nie znalazłem na forum odpowiedzi na pytanie: "na jaką odległość feromony są wyczuwalne" używam chikary, okazuje się, ze zapach czuje tylko ja, o ile nie poproszę o opinie i wtedy przysuwam się bliżej...

 

Tak wiec niech bedzie - jeden psik na jedna stronę szyi drugi na drugą i teraz pytanie - jak blisko musi mnie być osoba, by mogły zadziałać na nią feromony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraź sobie że nikt jeszcze nie mierzył zasięgu z dokładnością co do 1cm, a mi nie zależy błyskać tam gdzie jestem anonimowy jak i Cała reszta:) i ta cała dyskusja do niczego nie prowadzi co przewidując skończy sie zamknięciem tematu.

 

Jak by było mało, zamiast wyskakiwać z takim pytaniem na które odpowiedź można sobie samemu wywnioskować, przeczytał byś to - http://www.feromony.pl/VNO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę zasięg działania feromonów, należy spojrzeć na analogię działania feromonów oraz tradycyjnych perfum.

Można wstępnie stwierdzić, że zasięg feromonów jest dokładnie taki, jak zasięg działania perfum. Jednakże, pamiętać należy o tym, że feromony są związkami, które w znacznie niższym stężeniu oddziaływują silniej na ludzi niż perfumy. Z tego też względu, ich zasięg będzie wyższy. Nikt do dnia dzisiejszego nie przeprowadził stosownych badań co do odległości, jednakże z doświadczenia można z pewnością stwierdzić, że w zamkniętych pomieszczeniach może on często wynosić nawet 2-3 metry. Oczywiście, mówimy tutaj o dawce standardowej. Przy zastosowaniu wielu aplikacji, pod wpływem feromonów znajdą się wszyscy ludzie znajdujący się w pomieszczeniu 50m2. Radzę jednak unikać zbyt dużych ilości.

Efekty będą mniej widoczne na świeżym powietrzu oraz w klimatyzowanych pomieszczeniach.

 

Oczywiście, największe rezultaty dostrzec można w bliskiej odległości (kilka centymetrów), przy bezpośrednim kontakcie fizycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z forum, prosimy zaakceptować następującą politykę cookie oraz regulamin: Polityka prywatności