Skocz do zawartości

Poziomy użytkowników, rangi


Sephiroth

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Śledzę często, nawet bardzo często zawartośc tego forum, zresztą kilki innych też, i zastanawiam sie dlaczego nie ma tu czegoś takiego jak rangi.

 

Proponowałbym wprowadzenie czegoś takiego jak rangi.

 

Wiem, rozumiem, ze jest to forum tematyczne dotyczące tylko feromonów, jest mało użytkowników i na ogół jest ok ale cos takiego jak rangi mogłoby usprawnic działanie forum.

 

Uzytkownicy nie udzielający się mogliby wtedy byc blokowani, albo można by im zmniejszac uprawnienia, za to dla uzytkowników aktywnych można by wtedy udostępnic wyższy poziom dostępu, ew sklep feromony.pl mógłby może zapewnic jakieś promocje? Moim zdaniem to byłoby ciekawe, motywowało też do świadomego i sumiennego uczęszczania na forum i udzielania się.

 

Co na to inni? W szczególności administratorzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez nad tym myslalem zeby nagradzac jakimis promocjami uzytkownikow,ktorzy duzo sie udzielaja na forum np Ja,Ali i oczywiscie Sephiroth :wink:

.Mysle ze ci,ktorzy malo sie udzielaja na forum nie powinni byc blokowani,po 1 byloby jeszcze mniej uzytkownikow,a po 2 moze oni tylko chca sie tylko czegos konkretnie dowiedziec,a udzielac sie albo nie chca, albo nie maja o czym pisac.

Takie jest przynajmniej moje zdanie,fajnie ze napisales ten temat.

Czekamy na opinie administratorow :)

 

pozdrawiam :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze ci,ktorzy malo sie udzielaja na forum nie powinni byc blokowani,po 1 byloby jeszcze mniej uzytkownikow,a po 2 moze oni tylko chca sie tylko czegos konkretnie dowiedziec,a udzielac sie albo nie chca, albo nie maja o czym pisac.

 

hmmm masz rację... ale zawsze mógłby powstac dział tylko dla wtejemniczonych, z większą liczbą postów albo coś...

 

 

ferum:

Będą rangi. Może więc macie jakieś propozycje nazw dla amatorów i fero-guru? Smile

 

Na amatorów może coś takiego: Świerzak

w grypserce więziennej oznacza kogoś nowego, jeszcze nie wtajemniczonego w sposób życia w więzieniu.

 

Na osoby pytające o różne ciekawe rzeczy w kilku(nastu) tematach można by mówic: Uczeń feromator

;););)

 

Na tych, którzy odpowiadają, sami pytają ale jeszcze nie używali fero, tylko narazie dokształcili się w temacie i pomagają Świerzakom (to tak jak ja;)) oraz angażują się w życie forum proponuję nazwę Zasłużony albo ZaaFEROwany/a:)

 

A dla osób, które same kożystją z feromonów (i ja już niedługo też kupię sobie fero;)) , i robią wszystko to co ZaaFEROwani mogłaby byc jakaś szczególna nazwa... może FeroMan? a dla kobiety ranga równożędna FeroWoman? Fero-Guru też jakoś mi sie podoba;) jest git;)

 

Jednocześnie dla niektórych rang mogłyby byc jakieś zniżki w sklepie, np 0,5% dla ucznia, 3% dla zaaferowanego i 5 dla FeroMana? Albo jakies inne promocje.... To byłoby ciekawe;) i miłe dla klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się całkowicie! Rangi są bardzo ciekawe!

 

Moja skromna propozycja; Zainfekowany, Uzależniony.

 

Dodam też, że mniej się teraz będę udzialał na forum, gdyż mam szkołę, lecz w każdy wekend będę odwiedzał ferum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A się trochę zastanawiałem, dlaczego Ciebie nie ma;)

 

Jeśli powiem, że będziemy czekac na Twoje spostrzeżenia to chyba nie skłamię;)

 

Heh spoko pomysły;):P

 

W dni powszednie mieszkam w internacie w Szczecinie i też tam chodzę do szkoły. Miał być też tam internet, ale jakoś się to zakładnie ciągnie i ciągnie...

 

Miło mi, że będziecie czekać na moje spostrzeżenia. Ale już chyba dla wielu użytkowniów pomogłem!

 

 

A ja mam jeszcze jedną propozycję. Mianowicie można byłoby wprowadzić opcję pochwał "+", czyli tzw. plusy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam

Jestem nowy na forum, mam na imię Wojtek i tak jak większość z Was jestem tu po to bo ciekawi mnie temat feromonów.

 

Wracając do tych propozycji:

Tez nad tym myslalem zeby nagradzac jakimis promocjami uzytkownikow,ktorzy duzo sie udzielaja na forum np Ja,Ali i oczywiscie Sephiroth :wink:
Jak najbardziej popieram ten pomysł i wiem, że drobne upominki motywują ludzi do dalszej motywacji w udzielaniu się na forum (pomaganiu innym itp.) Wiem to z doświadczenia bo sam prowadzę podobne akcje na innych forach.
Mysle ze ci,ktorzy malo sie udzielaja na forum nie powinni byc blokowani,po 1 byloby jeszcze mniej uzytkownikow,a po 2 moze oni tylko chca sie tylko czegos konkretnie dowiedziec,a udzielac sie albo nie chca, albo nie maja o czym pisac.
Oczywiście całkowita racja. Trzeba pamiętać, że Forum - to miejsce w, którym ludzie wymieniają swoje poglądy, zarazem robiąc to (pisząc) dla innych (najczęściej w celach edukacji) ludzi , którzy nie mają nic do powiedzenia na ten temat. Blokowanie czy kasowanie ich jest zbrodnią i jest zabójcza dla ideii for.

odnośnie kasowania uzytkowników - najlepiej kasować tych co się nie logują przez np. 8 miesięcy. Miało by to na celu utrzymanie realnych statystyk, oraz łatwiej by się sprawowało władzę administracyjną.

 

Odnośnie rang: Jest to fajna przydatna rzecz. Aczkolwiek ma swoje wady i zalety. Mam propozycję co do rang - aby utworzyć kilka rang specjalnych np:

Fero tester xxxxx - za xxxxx wstawiamy nazwę feromonów. Czyli rangę nadajemy osobie, która zna konkretny produkt (są takie osoby na forum co lubią i dobrze znają akurat dany produkt)

Fero bloger - Osoba pisząca blogi. Odnośnie tego tematu http://ferum.pl/viewtopic.php?t=71

Fero znawca - rangę tą można nadawać osobom, którzy rzeczowo udzielają się na forum, i zarazem mają rozeznanie w różnych typach - czyli testowali przynajmniej kilka rózynch produktów.

To jest tylko kilka propozycji odnośnie rang specjalnych, dla zwykłych szaraczków - użytkowników można zastosować jakieś pospolite rangi.

 

I jeszczę parę uwag odnośnie forum:

1. Przydały by się avatarki na forum

2. W profilu można by dać rubrykę : ulubiony feromon i używane feromony.

3. Zmienić styl forum ze standartowego na jakiś styl pod kolor stronki.

4. Przydało by się pole GG w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejo;)

 

Odnośnie rang: Jest to fajna przydatna rzecz. Aczkolwiek ma swoje wady i zalety. Mam propozycję co do rang - aby utworzyć kilka rang specjalnych np:

Fero tester xxxxx - za xxxxx wstawiamy nazwę feromonów. Czyli rangę nadajemy osobie, która zna konkretny produkt (są takie osoby na forum co lubią i dobrze znają akurat dany produkt)

Fero bloger - Osoba pisząca blogi. Odnośnie tego tematu http://ferum.pl/viewtopic.php?t=71

Fero znawca - rangę tą można nadawać osobom, którzy rzeczowo udzielają się na forum, i zarazem mają rozeznanie w różnych typach - czyli testowali przynajmniej kilka rózynch produktów.

To jest tylko kilka propozycji odnośnie rang specjalnych, dla zwykłych szaraczków - użytkowników można zastosować jakieś pospolite rangi.

 

To mi się nawet podoba, taka opcja byłaby spoko;)

 

1. Przydały by się avatarki na forum

3. Zmienić styl forum ze standartowego na jakiś styl pod kolor stronki.

 

A to już niekoniecznie - to jest forum tematyczne, feromonowe. Jest przjrzyste, szybko się ładuje bez awaratków, ma przyciągnąc ludzi treścią a nie formą.

 

 

2. W profilu można by dać rubrykę : ulubiony feromon i używane feromony.

4. Przydało by się pole GG w profilu.

 

A tu jestem za, spoko pomysły;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

 

1. Przydały by się avatarki na forum

3. Zmienić styl forum ze standartowego na jakiś styl pod kolor stronki.

 

 

A to już niekoniecznie - to jest forum tematyczne, feromonowe. Jest przjrzyste, szybko się ładuje bez awaratków, ma przyciągnąc ludzi treścią a nie formą.

Wiesz większość for przeważnie jest tematycznych. Pamiętaj, że wiele osób to wzrokowcy i bardzo często rozpoznają forumowiczów po avatarku bo z zapamiętaniem konkretnych osób/nicków jest ciężko. Puki forum jest małe i mamy mało userów to nie będzie tego problemu. A co do formy i treści: Ludzie, którzy interesują się tematyką feromonów tak czy siak będą korzystać z forum nie zależnie od tego czy forum będzie różowe, czy będą avatartki czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Ooo, niezłe urozmaicenie, ale dlaczego np. ja i Sephiroth mamy ponad 100 postów i mamy rangę jako "tester", a nie "uzależniony"? Tester jest od 30 do 100 :?

Taka mała sugestia...

 

EDIT;

 

Pochwalę tutaj admina, że wprowadził funkcję pochwał :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z sugestią, usunięty został "tester".

 

Nowe rangi:

nowy 0

potencjalny 20

uzależniony 50

guru 1000

 

Czekam na dalsze propozycje.

 

------

 

Usunięto również rangi "doświadczony" oraz "zawodowiec". W ich miejsce stworzono grupę "Doświadczeni". Zapraszam każdego, kto chciałby do niej należeć (link "Grupy" widoczny w nagłówku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem to takie rangi są już odpowiednie, nie powinno się ich zmieniać, no chyba, że można byłoby urozmaicać je różnymi nazwami. Ilość postów dla danej rangi jest odpowienia.

Pamiętajmy jednak, że rangi nie są istotą tegoż oto forum, ale są tylko ciekawym urozmaiceniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też te rangi się podobają;)

 

Ale.. Ali Znów ma rację (jak On to robi?! :lol::lol::lol: ) Nazwy poszczególnych rang mogłyby być śmieszniejsze...;) Ja lubię się śmiać i dużo się śmieję...:D

 

I Nowy mógłby być Świerzak

Potencjalny = tu mam problem... może Narybek?:D

Doświadczony - ZaFEROmonowany

Guru... no Guru;):D;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale.. Ali Znów ma rację (jak On to robi?! :lol::lol::lol: ) Nazwy poszczególnych rang mogłyby być śmieszniejsze...;) Ja lubię się śmiać i dużo się śmieję...:D

 

Oj , nie chwal mnie, idealny nie jestem :) też mam czasem wpadki :lol:

Nom, nazwy rang można zmieniać, bo rzeczywiście humor też jest ważny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, grupa ma zrzeszać osoby, które mają już pewną wiedzę na temat feromonów i oczywiście - doświadczenie.

 

Niektóre osoby mogą posiadać klikaset wpisów na Ferum, a mimo to nie mieć większego doświadczenia. I odwrotnie, są osoby, które nie udzielają się na Ferum, a mimo wszystko korzystają z feromonów od wielu lat i mają w tym polu duże doświadczenie, którym mogą się podzielić z innymi.

 

Zapraszam. Osoby będą sprawdzane stopniowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z forum, prosimy zaakceptować następującą politykę cookie oraz regulamin: Polityka prywatności