Skocz do zawartości

zestaw "podręczny"


jones

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zastanawiam się w jaki sposób móc zabrać ze sobą ulubione feromony, ale żeby nie zajmowały zbyt wiele miejsca, bo wiadomo że na imprezę trudno brać ze sobą powiedzmy fiolkę chikary, npa i jeszcze coś do przykrycia zapachu...Idealnym moim zdaniem rozwiązaniem byłby choćby taki mały atomizerek jak z próbki pheromaxu, wie ktoś gdzie można kupić coś takiego? No i jakie są wasze metody gdy idziecie na dłuższą imprezę? A wracając do atomizera - jak odmierzyć ile feromonów da jedno psiknięcie, gdybym wlał do niego np. NPA? A gdyby to był flakonik z kulką - ile cm dałoby 1 kroplę? Chociaż ostatnie pytania to może bardziej pasowałyby na forum dla młodych chemików ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Npa jak wzocisz do flakonika z atomizerem to mozna tak atomizer delikatnie nacisnac ze sie Ci skropli na palec...Ja tak uzywam pheromax obecnie w probce jedno nie pełne delikatne nacisniecie daje mi jedna krople...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zrobić sobie mieszankę NPA z perfumami i wlać to do atomizera, żeby było zawsze pod ręką. Zastanawiam się tylko jakie stężenie zrobić, początkowo myślałem o czymś, co w efekcie jednego psiknięcia da mi ok pół kropli. Musze tylko jakoś zmierzyć ile kropel wypsikuje atomizer który mam żeby dobrać właściwą proporcję. Hmm, a może wie ktoś z Was jaką część mililitra stanowi jedna kropla? Taka kropla wzorcowa? :) Nie powiem, przydałoby mi się to.

 

Jeszcze jedno - na zagranicznym forum czytałem w jednym poście, że ponoć NPA zmieszane działa w jego przypadku nieco gorzej niż nakładane osobno. Może ktoś z Was ma podobne odczucia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jones- a do jakiego atomizera zamierzasz to wlać? Chciałbym zrobić podobnie, ale czasami mam ochotę na inne perfumy, więc musiałbym zrobić ze 3 takie próbki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam atomizer AVONu, są takie na allegro po niecałe 6zł. Jak się sprawują (czy są szczelne) to jeszcze nie wiem bo za krótko go mam, ale może spełni swoje zadanie. Ciągle tylko się zastanawiam jak by tu wyliczyć ile ml/kropli idzie na psiknięcie. No i nie jest taki mały jak bym chciał - cała oprawka zajmuje sporo, długi jest chyba na ok 8cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jones, najlepszy efekt uzyskasz gdy zmieszasz NPA z własnymi perfumami w proporcjach 1:6 (zalecenie producenta). A więc 1ml NPA + 6 ml perfum. Możesz wtedy stosować perfumy w tradycyjny sposób - 1 do 3 aplikacji, bez obawy, iż przesadzisz z ilością feromonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa krople małe i duże :)

 

srednica próbki pheromaxu z kulka ma ok 0,5 cm a wysokośc 3,5.

Liczymy pole podstawy, mnożymy razy wysokosć i wychodzi 2,7 cm3.

 

1 cm3 to jest 1000 mm3

1cm3 to jest 1ml

 

 

trzymam btb w probce po phero, ale co jakis czas jak sie skończy to przemywam sobie alkoholem żeby naskórek wymyc. pisalem juz o tym wczesniej.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojemniczek do takiego "zestawu" można wykorzystać po próbkach perfum- najlepiej z atomizerkiem. Będzie to chyba odpowiednik próbki Pheromax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z forum, prosimy zaakceptować następującą politykę cookie oraz regulamin: Polityka prywatności