Skocz do zawartości
ferum

PRZEŁOMOWE badania dotyczące ludzkich feromonów!

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio na polu feromonów wydarzyło się wiele dobrego.

 

Jeszcze w 2007 roku opublikowano badanie ukazujące wprost, że wąchanie Androstadienonu zmienia reakcje fizjologiczne u kobiet, uspokajając je (dowód: http://www.feromony.pl/badania/77). Jeszcze wcześniej, bowiem w 2004 roku zauważono, że Androstadienon oraz Estratetraenol zwiększają pobudzenie seksualne, jednak wyłącznie w kontekście erotycznym. Podczas oglądania filmu o podłożu erotycznym u oglądających, będących pod wpływem powyższych związków, nastąpił wzrost podniecenia aż o 200%(!) w porównaniu z grupą kontrolną, która wdychała placebo (dowód: http://www.feromony.pl/badania/54).

 

To dało naukowcom do myślenia. I tak, niedawno zrobiono kolejny krok milowy w temacie ludzkich feromonów. Już wcześniej przypuszczano, że Androstadienon może spełniać funkcje czysto seksualne, jednak dotychczasowe badania prowadzono w warunkach ściśle laboratoryjnych, co uniemożliwiało potwierdzenie tej teorii.

 

Wcześniejsze badanie wykazały, że działanie Androstadienonu jest zależne od sytuacji. Dlatego też, w nowym badaniu zdecydowano, że najlepszym kontekstem dla zbadania działania Androstadienonu będą tzw. szybkie randki (speed-dating), w którym można zbadać wpływ Androstadienonu w "rzeczywistym świecie", w relacjach damsko-męskich.

 

Wyniki:

http://www.feromony.pl/badania/78

 

To bardzo ważne badanie, które definitywnie pokazuje to, co wiemy już od dłuższego czasu - feromony wpływają na atrakcyjność ludzi. W tym doświadczeniu, badanym związkiem był Androstadienon, który jak wykazano - wpływa na kobiety. Tak naprawdę, kwestią czasu jest już przeprowadzenie kolejnego badania, w którym wykazane zostanie, że Estratetraenol stosowany przez kobiety wpływa w ten sam sposób na mężczyzn.

 

Największą ilość Androstadienonu oraz Estratetraenolu zawiera BTB (http://www.feromony.pl/BTB).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z forum, prosimy zaakceptować następującą politykę cookie oraz regulamin: Polityka prywatności