Skocz do zawartości

Mam pietra, nie ukrywam... :)


farinelli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moja pierwsza wypowiedź tutaj, bo dopiero się zarejestrowałem. Otóż feromonami interesuję się od jakiegoś czasu i zamierzam zakupić/zdobyć pewną ilość. Ale obawiam się, że feromony ludzkie w takim wysokim stężeniu jednak wpływają na behawior człowieka, jest to jednak sztuczna stymulacja. Tego się obawiam, jak w dłuższej perspektywie odziaływują ludzkie feromony w wysokich stężeniach na człowieka. A z tego co wiem tego aspektu manipulacji (nie bójmy sie tego słowa ;)) feromonami nikt nie badał jeszcze. Nawet mogą być jakies socjologiczne przemiany, tak przeczuwam, gdy do ludzkiego środowiska uwolni sie tyle syntetycznych feromonów. Proszę adminów o rzetelną odpowiedz i rozwianie moich wątpliwości :) No i może proszę ujawnić się jakoś, bo cały czas mam wrażenie pewnej hermetyczności :) Pozdrawiam serdecznie. F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez obaw, wiele osób od lat stosuje codziennie feromony i jak dotychczas nikt nie zauważył żadnych negatywnych efektów.

 

Naturalnie, są pewnego rodzaju manipulacją... i czy to nie jest wspaniałe? :wink:

 

Nie masz czego się obawiać. Śmiało zacznij stosować i napisz co zauważyłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nie wytwarzamy już tak dużej ilości feromonów jak dawniej. Z ewolucyjnego punktu widzenia większą wagę człowiek położył na pozostałe zmysły, przede wszystkim wzroku.

Dlatego też, aby skutecznie wpłynąć na drugą osobę, ilość feromonów musi być dość znaczna. Stosowanie silnie stężonych syntetycznych feromonów optymalnie poprawia formę przekazu, sprawia, że jesteś lepiej postrzegany. Można by rzec, że feromony podkreślają Twoją osobę.

 

Jednak, ilości jakie stosujesz są wciąż zbyt małe, aby miały jakikolwiek trwały wpływ na funkcjonowanie organizmu. Feromony są substancjami tymczasowo zmieniającymi odbiór danej osoby oraz nastrój. Po ich usunięciu, efekty całkowicie zanikają. Należy pamiętać, iż są to przede wszystkim sygnalizatory. Są całkowicie bezpieczne.

 

Nie ma również obaw, że feromony uwolnione w zbyt dużych dawkach wpłynąć mogą w jakiś sposób na społeczeństwo. No, chyba że wylewać będzie się je litrami na każdej ulicy. Z pewnością w tej dekadzie niczego takiego nie doświadczymy.[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z forum, prosimy zaakceptować następującą politykę cookie oraz regulamin: Polityka prywatności