Skocz do zawartości

Dawkowanie próbki PHX...


Kruk

Rekomendowane odpowiedzi

Dużo mam pytań ostatnio ;)

 

Chciałbym rozwiać swoje wątpliwości co do PHX.

 

Jeśli idzie o stosowanie pełnej wersji, z atomizerem to wszyscy polecają zaczynać od 1/2 psiknięcia i przeważnie to wystarcza. Napisałem kiedyś do feromony.pl z pytaniem, jaką dawkę uzyskuje się poprzez przechylenie flakonika próbki 1ml po zatkaniu wlotu palcem (bo tym patyczkiem to ja se moge ewentualnie komórkę resetować a nie fero nakladac). I uzyskałem odpowiedź, że jest to 1/2 kropli.

 

Teraz pytanie za 100 punktów: jak się ma objętościowo 1/2 psiknięcia do 1/2 kropli? 1 psiknięcie = 1 kropla? Nie chce mi się w to wierzyć, bo sam widzę ile np. The Edge czy Chikary leci jak się pryska atomizerem, w PHX podejrzewam jest podobnie. No więc jak to w końcu jest z tą próbką? Ile trzeba sobie takich 1/2 kropli nałożyć, żeby mieć równowartość 1/2 psiknięcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruk zadales bardzo dobre pytanie. Jestem posiadaczem duzego opakowania phx i juz prawie pol roku testuje i jakis kolosanych efektow nie widze. wydaje mi sie ze caly czas daje za malo lub za duzo, gdyz raczej ciezko jest wcisnac atomizer do polowy zawsze poleci cos wiecej lub cos mniej.caly czas zastanawiam sie jak wydobyc to cholerne pol psikniecia. jezeli ktos wie ile przechylen duzego flakonu daje jedno pelne psikniecie z atomizera to prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem problem z flakonem PHX 14ml. Przelewam do małych fiolek po próbkach perfum . Powinieneś dostać je w każdej perfumerii przy zakupie . Odkręcanie atomizera i przytkanie do niego palca nie będzie równe 1 kropli poniewaz otwór jest za duży i duża ilośc fero wydostanie sie na palec i możesz przedawkować. Spróbój przetrzeć wężykiem za uszy , pod nos albo na jabłko Adama :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem swojego mixa na wyczucie. Pół buteleczki PHX z napsikanym L&D tak, że zmieniło trochę kolor i do tego parę kropel NPA. Napsikałem do tego jeszcze mojego perfum i działanie jak najbardziej widoczne ;) Żeby je wzmocnić stosuje ten mix z NPA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zbyt dobry z matmy ale:

 

14 ml -> 240 psiknięć

14 ml = 30*14 = 420 kropel

 

Jeśli wierzyć danym podanym w sklepie (240 psików) to można ułożyć proporcję:

 

240/1=420/x

 

240x=420

x= 1.75

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruk jak bedziesz znał objetość PHX to bedziesz mógł to jakos policzyc, a tak to nici, ale hipotetycznie:

 

Skoro 14ml = 240 psiknieć to: 1 psikniecie z atomizera= 0.058ml

a objetosc 1 kropli wody(przyjmuje ze objetosc podobna do PHX) jest szacowana na od 1/10ml do 1/20 ml ale weźmy po środku czyli 1/15ml = 0.066ml

 

Czyli z szacunków feromony.pl wynika ze jeden psik z atomizera to około jedna kropla(nawet niecała kropla).

Ale czy to prawda?

Nikt kto aplikował PHX w to nie uwierzy. Wiadomo,ze z atomizera przyjednym psiknieciu leci co najmniej kilka kropelek - nie oszukujmy sie.

 

Wg mnie PHX starczy na polowe mniej nic wskazuje sugestia na stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było jakby ktoś ze sklepu się tu wypowiedział choć pewnie na to możemy liczyć dopiero w poniedziałek

Jaka jest sugerowana dawka probki 1 ml? Czyli skoro przechylając flakonik z zatkanym palcem otworem uzyskuje się 1/2 kropli - ile takich kropel powinno się zaaplikować??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było jakby ktoś ze sklepu się tu wypowiedział choć pewnie na to możemy liczyć dopiero w poniedziałek

Jaka jest sugerowana dawka probki 1 ml? Czyli skoro przechylając flakonik z zatkanym palcem otworem uzyskuje się 1/2 kropli - ile takich kropel powinno się zaaplikować??

 

kruk tak moim zdaniem to czysta loteria ile jak i kiedy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że Ty piszesz nadal o flakoniku 14ml, a ja pytam o to jak się ma do tego dawkowanie próbki...

No i co z tego? Przecież dostałeś odpowiedź, że przechylenie to 0,5 kropli. Ja ci wyliczyłem ile kropli to jedno psiknięcie, więc możesz sobie obliczyć pół psika i mniej dzięki tej wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za różnica? Czytasz co piszesz albo się nad tym zastanawiasz?

 

Napisałem kiedyś do feromony.pl z pytaniem, jaką dawkę uzyskuje się poprzez przechylenie flakonika próbki 1ml po zatkaniu wlotu palcem (bo tym patyczkiem to ja se moge ewentualnie komórkę resetować a nie fero nakladac). I uzyskałem odpowiedź, że jest to 1/2 kropli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, wyluzuj, gościu -_-

 

Właśnie, pisałem o PRÓBCE. Bo próbkę aplikuje się kroplami a normalne fero psiknięciami. Nigdzie nie jest napisane, ile KROPLI po przechyleniu flakonika 14ml zostaje na palcu ani ile kropli zostaje wypsikanych jednym psiknięciem. Sam mi przyznałeś rację że masz wątpliwości co do tego czy jedno psiknięcie to jedna kropla.

 

Łopatologicznie:

Wiem że przechylenie 1ml to pół kropli

Wiem że przechylenie 14ml to dawka optymalna

ALE nie wiem ile kropli to przechylenie 14ml = nie wiem ile kropli to dawka optymalna.

Nie wiem ile przechyleń 1ml daje taką samą dawkę co przechylenie 14ml. Bo co z tego że wiem ile tych kropli po przechyleniu 1ml mi zostaje na palcu skoro nie wiem ile kropli trzeba nałożyć, czyli ile jest po przechyleniu 14ml. Teraz rozumiesz moje wątpliwości? Bo bardziej wytłumaczyć się chyba nie da.

 

Ewentualnie jeśli miałeś i PHX 14ml i PHX 1 ml to może jesteś w stanie porównać ilości fero po przechyleniu obu flakoników i to ocenić? A jeśli ja gdzieś popełniłem błąd i nie widzę odpowiedzi którą już napisałeś to daj znać jeszcze raz jasno i wyraźnie: ile razy trzeba przechylić flakonik 1ml na palec żeby uzyskać dawkę optymalną czyli pół psiknięcia? Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz, to masz próbkę PHX, więc nie wiem do czego Ci ta wiedza jest potrzebna (przechylenie butelki 14 ml). Dostałeś ode mnie odpowiedź ile kropel to jeden psik. Możesz sobie sam przeliczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak

14 ml -> 240 psiknięć

14 ml = 30*14 = 420 kropel

 

Jeśli wierzyć danym podanym w sklepie (240 psików) to można ułożyć proporcję:

 

240/1=420/x

 

240x=420

x= 1.75

ale

skąd wiadomo, że 1ml to 30 kropel? Zresztą... znalazłem ulotkę z PHX próbki i tam jest napisane ile aplikować więc już nie ważne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą zrobiłem experyment z fero. W mojej małej próbce po perfumie 2ml miałem dolany PHX . Zostało już go mało więc dolałem do niego za pomocą strzykawki z igłą ( swoją drogą strzykawka i igła była w zestawie do napełniania tuszem cartridge do drukarek ). PHX miałem mniej niż 1 ml i za pomocą igły dodałem 7 malutkich kropelek . Dokładnie wstrząsnąłem i psiknąłem sobie na szyje i roztarłem.

 

Czuję się jak po THC mam usmiech na twarzy , ale jednocześnie czuje się pobudzony mimo że wypiłem dziś 3 kawę ( nigdy po kawie nie byłem pobudzony mogłem wypić 5 rozpuszczalnych szklanek i nic ) . Jeśli ten mixior będzie działał na uczelni i w klubach to odlot na maxa. Miałem też jakby lekki zawrót głowy ale otwarłem okno aby wywietrzyć te opary feromonów . :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Aby korzystać z forum, prosimy zaakceptować następującą politykę cookie oraz regulamin: Polityka prywatności